My Business – Google My Business , Google Benim İşletmem Nasıl Kaydolunur?

Google My Business’a Kaydolmanın Kolay Yolu , Google’da İşletmem , Hızlı Zengin Olmanın Yolları , Hızlı Para Kazanmanın Yolları , Benim işim , Google Benim İşletmem

Google Benim İşletmem – Google Benim İşletmem, iş birimlerini Haritalar ve arama sonuçları gibi çeşitli Google ürünlerinde görüntülemek isteyen işletmeler için ücretsiz bir hizmettir. Bu tür yöntemler, potansiyel müşterilerin girişimciden iş hakkında eksiksiz bilgi almasını kolaylaştıracaktır. Tüketiciler kesinlikle isimler, adresler, telefon numaraları, çalışma saatleri, şirket yerleri, tam adresler ve daha fazlası hakkında bilgiye ihtiyaç duyar.

İş adamları için bu elbette çok faydalıdır. İşletmeler, bir işletme hakkında bilgi görüntülemenin yanı sıra, incelemeler ve soru-cevap bölümü aracılığıyla da tüketicilerle etkileşim kurabilir. Girişimciler için çok ilginç olan şey, Google My Business’a kaydolmanın ücretsiz olması, diğer bir deyişle ücretsiz olmasıdır. Google Destek blogundan detikINET’ten alıntılanan Google My Business’a nasıl kaydolacağınız aşağıda açıklanmıştır:

TRENDING :  My Business - Google My Business, How to use Goole My Business, How to register Google My Business, The easy way to register Goole My Business, My company on Google

1. Google Benim İşletmem web sitesine gidin

Dizüstü veya kişisel bilgisayarda bir tarayıcı kullanarak https://www.google.com/business/ adresindeki resmi Google Benim İşletmem web sitesini açın. Sağ üst köşedeki Oturum aç’a dokunun ve Google hesabınızla oturum açın. Giriş yaptıktan sonra şirket adını giriniz.

2. Bіѕnіѕ adresini girin

Ardından, tam iş adresinizi girin. Potansiyel Google Benim İşletmem kullanıcılarının, tüketicilerin işletme konumunu ziyaret etmesini kolaylaştırmak için işletme konumunu Google Haritalar’da işaretlemeleri de istenecektir. İşletmenin fiziksel bir konumu yoksa ancak bir hizmet bölgesinde faaliyet gösteriyorsa, bunun yerine bir hizmet bölgesini ekleyebilirsiniz. Bittiyse, İleri’ye tıklayın.

TRENDING :  My Business - Google My Business , Comment enregistrer Google My Business

3. İşletme kategorisine girin

Seçilen çalışmaya en uygun kategoriyi seçin. Örneğin Jakarta’da bir salonu yönetin, ardından “Salon” kategorisini seçin. Bu kategoriler, Google’ın işletmeleri kategoriye göre gruplandırmasını kolaylaştırır. Yani, birisi Google’da “Jakarta’da salon” araması yaparsa, arama sonuçlarında o işletmeyle ilgili bilgiler görünecektir.

4. İletişim bilgilerinizi girin

Müşterilere göstermek istediğiniz iletişim bilgilerini girin. Bu iletişim verileri, bir telefon numarası veya iletişim kurulabilecek bir cep telefonu olabilir. Girişimcilerden ayrıca kayıtlı işletme web sitesinin URL’sini girmeleri istenecektir. Eğer bir siteniz yoksa “Siteye ihtiyacım yok” seçeneğine tıklayabilirsiniz. Ancak ücretsiz olarak bir site oluşturmak istiyorsanız, Google hizmetlerini sunacaktır.

TRENDING :  My Business - Google My Business , Como se cadastrar no Google Meu Negócio

5. Doğrula seçeneğini belirleyin

Doğrulama, sorumsuz tarafların işletmenizle ilgili bilgileri kötüye kullanmasını önlemek için önemlidir. Ek olarak, doğrulanmış şirketler, doğrulanmamış şirketlere kıyasla saygın işletmelerdir. Google Benim İşletmem’de doğrulanmak kolaydır. Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurduktan sonra hemen mesaj alıcısının adını girerek doğrulama seçeneğini seçin. Ardından, Kartpostal Gönder’i tıklayın.

Google’dan gelen mesajın girdiğiniz adrese ulaşmasını bekleyin. Doğrulama işlemi sırasında daha önce yazılan bilgileri düzenleyemeyeceğinizi unutmayın. Yanlış bilgi varsa, kontrol etmeden önce değiştirebilirsiniz. İşin püf noktası Google Benim İşletmem hesabınızdan, menüyü açın ve Web Sitesini Yönet’i tıklayın.

Ardından ekranın sol tarafındaki Bilgi’ye tıklayın. Değiştirmek istediğiniz kısımda Düzenle’ye tıklayın, ardından uygun bilgileri girin.

TRENDING :  My Business - Google My Business - So registrieren Sie Google My Business

6. Google My Business’ı doğrulayın

Google’dan bir mektup aldıktan sonra, mektupta yer alan doğrulama kodunu kullanarak doğrulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İşin püf noktası, Google Benim İşletmem hesabınızı açmak ve site kontrol listesini seçmektir.

Google tarafından gönderilen e-postada bulunan doğrulama kodunu girin. Onay süreci de tamamlandı.

7. Google My Business’ı düzenleyin

Doğrulama tamamlandıktan sonra hesap sahibi, Google Benim İşletmem hesabı aracılığıyla işletmesiyle ilgili ek bilgileri düzenleyebilir ve girebilir. Eklenebilecek bilgilerden bazıları iş tanımlarını, fotoğrafları, saatleri, tesisleri ve menüleri içerir.

Bu kısa ipuçlarının birçok kişiye faydalı olacağını ve devam eden işi daha hızlı büyüteceğini umuyoruz. İyi şanlar….!!!